AI

Nakon nekoliko dugih zima u svetu veštačke inteligencije, konačno je otoplilo i to tako da sigurno još dugo nećemo govoriti „Winter is coming“, bar kada je u pitanju AI. Mašinsko i duboko učenje zakucali su na vrata i doneli revoluciju rešavajući neke od problema koji su nas mučili već dugo. Svi veliki giganti poput Google-a, Apple-a, Facebooka, Amazona i Microsofta ulažu enormne svote novca u istraživanje ove oblasti i njenu primenu.

Jedno od glavnih pitanja je da li će budućnost veštačke inteligencije uticati pozitivno ili negativno na nas? Da li možemo da očekujemo Terminator scenario ili bi ipak trebalo da budemo optimistični? Kakve su biznis aplikacije ove oblasti?

2014. godine ulaganja u startape koji se bave veštačkom inteligencijom porasla su za neverovatnih 300% u odnosu na 2013. godinu. Procenjuje se da će AI zameniti skoro trećinu poslova. Da li se tome treba radovati?

Pisaćemo o ovim i o mnogim drugim temama vezanim za AI, jer je to po mnogima sledeći veliki korak u tehnologiji.

Facebook open-sorsovao AI alate za prepoznavanje slika

Kroz mašinsko učenje, Facebook može da uči algoritme kognitivnim zadacima koji su svojstveni ljudima. Dakle, ako algoritmu pokažete dovoljno slika na kojima je ovca, posle izvesnog vremena, on će početi i samostalno da ih prepoznaje.

Besplatno učite preduzetništvo sa Univerziteta Stanford

Silicijumska dolina je sveto mjesto preduzetništva. Razumljivi su faktori, kroz dugu tradiciju, veliko tržište koje govori istim jezikom, i visoko obrazovanje, dolina je uspjela da izgradi ili privuče neke od najboljih preduzetnika današnjice. Ekspanziju svakako potpomaže i strategijski dobro osmišljeno obrazovanje. Kao okosnica obrazovanja i kao institucija koja je izrodila trenutno najuspješniji startap ekosistem u