IT Industrija

🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
Najčešći vid napada je putem e-pošte, a tehnike napada u fišingu i kompromitovanju poslovne e-pošte se veoma brzo razvijaju.
Rad na daljinu i ubrzana digitalizacija donose sa sobom sve veće probleme privatnosti podataka i sajber bezbednosti, kako u svetu tako i kod nas. Sajber kriminalci su iskoristili interes i strah povezan sa pandemijom kako bi ostvarili što veću materijalnu korist.
Prema istraživanju Microsofta, u prvoj polovini 2020. godine ukupan obim sajber napada u svetu se povećao za 35 odsto u odnosu na godinu dana ranije. Najčešći vid napada je putem e-pošte, a tehnike napada u fišingu i kompromitovanju poslovne e-pošte se veoma brzo razvijaju. Ranije su sajber kriminalci bili usredsređeni na napade malverom, ali su fokus tokom pandemije preusmerili na ransomver i na fišing napade sa ciljem prikupljanja korisničkih podataka i zloupotrebe.
Kao posledica, kompanije su povećale potražnju za sigurnosnim rešenjima, pa je tako cloud tehnologija procvetala tokom prethodne godine.
O temi sajber bezbednosti će 9. marta na „CEE Cybersecurity Virtual Forum-u” konferenciji diskutovati domaći tim stručnjaka. Među govornicima će biti i direktor IT servisa u kompaniji Crayon Srbija, Božidar Belić.
Na svetskoj sceni smo u proteklih nedelju dana videli značajne investicije u kompanije koje proizvode rešenja u oblasti sajber bezbednosti. Kalifornijski Armis i izraelski CYE su uzele investicije od po 125 dolara, a SentinelOne je kupio startap Scalyr, o čemu možete pročitati na Startit Dnevniku.
Izvor: RTS