IT Industrija
🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
Često ovi kursevi koštaju svega 10 odsto školarine koja se naplaćuje na tradicionalnim fakultetima u Americi.
Kursevi programiranja pružali su konkurentne stope zapošljavanja u poređenju sa IT odeljenjima sa nekih vrhunskih fakulteta, navodi nova studija. Prilikom istraživanja analizirani su podaci sa LinkedIn-a kako bi se saznalo koji kursevi su imali najveći broj bivših polaznika, a koji su se zaposlili u Velikoj petorci (Apple, Microsoft, Facebook, Google i Amazon) i kakvi su u poređenju sa onima sa četvorogodišnjim fakultetskim diplomama.
Od svih IT bootcamp-ova, Code Fellows je bio na vrhu liste, sa 11,15 odsto svojih polaznika koji sada rade za jednu od pet najvećih tehnoloških kompanija. Akademija Hackbright, Hack Reactor i Product School bili su sledeća tri kursa na listi, gde je svaki od njih imao oko 4 do 5 odsto zaposlenih u Petorci. Nekoliko kurseva ima veći procenat polaznika zaposlenih u Velikoj petorci nego Harvardov program za informatiku (5,24 odsto).
Iako je u poređenju sa nekim najprestižnijim institucijama većina kurseva imala nešto niže stope, prosečno zaposlenje programera sa neformalnim obrazovanjem bilo je gotovo identično sa diplomcima četvorogodišnjih fakulteta, navodi studija.
Ono što ljude najviše privlači kod ovih kurseva je činjenica da oni koštaju praktično 10 odsto tradicionalne školarine u Americi. Studija navodi da univerziteti mogu potencijalno koštati i više od 250.000 dolara, dok najskuplji kursevi koštaju manje od 30.000 dolara. Iako je fakultetsko obrazovanje od velikog značaja, za one koji žele da se prekvalifikuju i započnu karijeru u IT-ju nije presudno. U Srbiji je IT Bootcamp otvorio prijave za letnji ciklus besplatnh IT kurseva, zahvaljujući kojima se preko 350 ljudi zaposlilo u IT industriji.
Izvor: ZDNet