Ukoliko imate između 18 i 25 godina i inovativnu tehnološku ideju za sopstveni biznis, ambasada SAD u Srbiji ima projekat za vas - četvrti po redu Ron Brown Apprentice Program. Dva najbolja predloga iz Srbije učestvovaće u Brown Forumu, gde će imati priliku da upoznaju značajna imena iz sveta biznisa, uz pokriće svih troškova.
Prvi ovogodišnji Mobile Monday održan je ovog ponedeljka, 27. januara. Bilo je dosta priče o Androidu, a najavljen je i jedan Hakaton. Više pročitajte ovde. U nedelji za nama održan je prvi NSTechMeetup, o kome smo vam takođe pisali.
Tokom januara su srpske IT kompanije radile zajedno sa studentima jednog od najpriznatijih svetskih tehnoloških fakulteta, Masačusetskog instita za tehnologiju - MIT i to u svojim kancelarijama u Beogradu. Nordeus, Bitgear i Humeds su se priključili programu G-Lab ovog fakulteta koji već 14 godina vodi program prakse za svoje studente u preduzetničkim kompanijama u zemljama u razvoju.
Juče je održan prvi NSTechMeetup u Novom Sadu. I to kakav! Novu salu Kulturnog centra grada, ispunilo je više od 100 ljudi, uglavnom programera, kojima ovakvih dešavanja u Novom Sadu nedostaje. Stoga se nadamo da će ovi događaji nastaviti da se održavaju u kontinuitetu i da će se oko njih okupiti kvalitetna tehnološka zajednica.
U sredu 05. februara 2014. godine u prostorijama Kulturnog centra Novog Sada, sa početkom u 18h održaće se 18. po redu DaFED (Designers and FrontEnd Developers) meetup. Glavna tema prvog ovogodišnjeg okupljanja biće brending o kome će iz svog ugla pričati Slavimir Stojanović i Nemanja Milenković.
Deveti po redu Mobile Monday održan je 27. januara u KC Gradu. Centralna tema događaja, čiji generalni pokrovitelj je kompanija PSTech, bila je Android platforma i njen razvoj za japanskog giganta SONY.
Imate ideju za neki startap, ali ne znate šta biste dalje sa njom. Preakceleratorski programi mogu biti rešenje vašeg problema, a ove nedelje pisali smo vam više o ovom pojmu. Kada ste već u procesu formiranja startapa, saveti iskusnijih mogu biti od izuzetnog značaja.
Tokom februara i marta u prostorijama Seven Bridges Genomicsa u Beogradu održaće se radionice čija će tema biti Ruby, objektno orijentisani programski jezik Mesta ima za 15 polaznika, a svi zainteresovani mogu podneti prijavu ovde.
Ove nedelje najavili smo vam prvi Mobile Monday u 2014. godini. Održaće se, naravno, u ponedeljak, 27. januara, a više o samom događaju možete pročitati ovde. Mi smo ponedeljak, kao i mnoge pre ovog, počeli aktuelnim poslovima.
Ukoliko imate startap koji se bavi medijima i nalazite se u ranoj fazi razvoja, ProSiebenSat.1 Accelerator može biti pravo mesto za vas. Već smo vam pisali o ovom akceleratoru nemačka medijske kuće ProSiebenSat.1 Media AG koji je pre svega orjentisan na ideje iz sveta medija, zabavu, igre, onlajn video, mobile, TV tehnologiju i tehnologiju za oglašavanje, a koji dva puta godišnje