IT Industrija
🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
Jedna od najnaprednijih fabrika čipova.
Nemački dobavljač tehnologije i delova, Bosch, otvorio je u ponedeljak fabriku čipova vrednu 1,2 milijarde dolara, što je najveća pojedinačna investicija u istoriji kompanije. Nova fabrika u Drezdenu u Nemačkoj će uglavnom snabdevati automobilsku industriju.
Postrojenje će se baviti proizvodnjom poluprovodničkih oblatni. Oblatne od 300 milimetara će se zatim slati partnerima, obično u Aziji, radi pakovanja i sklapanja poluprovodnika. Za razliku od oblatni od 150 ili 200 milimetara koje se već proizvode u obližnjoj Bosch-ovoj fabrici u Rojtlingenu u Nemačkoj, veća veličina znači da možete proizvesti više pojedinačnih čipova po oblatni.
Postrojenje od 77.500 kvadratnih stopa radiće na onome što Bosch naziva „AIoT“, termin koji kombinuje veštačku inteligenciju i Internet stvari kako bi označio potpuno povezan sistem koji se zasniva na podacima, a koji je jedinstven za postrojenje. Bosch će imati podatke u realnom vremenu o približno 100 mašina, električnoj energiji, vodi i drugim aspektima postrojenja. Algoritam vođen veštačkom inteligencijom otkrivaće probleme na bilo kojem od senzora u fabrici.
Fabrika će početi sa proizvodnjom čipova za električne alate u julu, a u septembru će započeti proizvodnju automobilskih čipova. Izrada poluprovodničkog čipa obično traje preko 20 nedelja. Nejasno je da li će fabrika pomoći u rešavanju globalne nestašice poluprovodnika, koja je primorala proizvođače automobila kao što su General Motors i Ford da smanje obim proizvodnje i privremeno zatvore proizvodne pogone.
Izvor: Tech Crunch