WebDan treći put za redom u Boru, 16. i 17. maja

Ovogodišnji Webdan održaće se u maju u Boru, a pre objave programa i lokacija već imaju 100 potvrđenih.

Zoja Kukić
07/04/2015

Treći po redu WebDan održaće se i ove godine u Boru, mesec dana kasnije nego što smo navikli za ovu konferenciju, 16. i 17. maja.

Sam program konferencije još uvek nije poznat, kao ni lokacija, ali kako glavni organizator, Miloš Petrović, kaže već imaju 100 prijava.

Sam program sastoji se iz dva dana — jednodnevne konferencije i obilaska istočne Srbije. Program ćemo saznati u narednih par nedelja, ali imajući u vidu da su prethodne dve godine govorili mnogi preduzetnici, predstavnici uspešnih kompanija, poput Nordeusa i Infostuda i blogera. Možete da vidite ovde ko je bio prošle i 2013. godine.

milos-petrovicI kad smo krenuli početkom 2015. godine da razmišljamo o datumu, procenili smo da je tradicionalni april nemoguć za organizaciju. Uskrs, maraton u Beogradu (na kome pola ekipe učestvuje), WordCamp Belgrade (po prvi put u Srbiji), ženi nam se Markiz, dolazi 1. maj. I tako smo došli do maja meseca, ubrzo zakucali 16. i 17. maj kao dane za WebDan.

I taman pomislili to je to krećemo, dolazi hladan tuš, pravo sa krova. Sala Muzičke škole u Boru, koju drži Centar za kulturu, prokišnjava i ne zna se kad će se krov srediti. Centar za kulturu nam je dve godine za redom izlazio u susret, obzirom da je konferencija besplatna nisu nam naplaćivali salu i iz tog razloga ih jako poštujem, ali ne mogu da verujem da 2015. godine prokišnjava krov neke državne ustanove i da se ne nazire rešenje.

Prisustvo na konferenciji je besplatno, ali je potrebno da se što pre prijavite na ovom linku.

Stanje u kulturi utiče na sve nas

Primer krova koji prokišnjava u Muzičkoj školi u Boru je odličan pokazatelj koliko situacija u našoj državi i kulturnim ustanovama utiče na sve nas. Juče smo se dosta uzrujali saznavši da Narodno pozorište otkazuje svoje predstave, jer još uvek nije dobilo novac za 2015. godinu od Ministartstva kulture, a već znamo da se istoimeni i muzej Savremene umetnosti već dugo zapostavljaju.

Pitanje je koliko još ima ovakvih ustanova i pokazuje nam da je to i direktan problem svih nas — ne samo zato što znamo značaj kulture, već što dobre inicijative podržavaju jedna drugu. Muzička škola u Boru podržava razvoj domaće tehnološke i preduzetničke zajednice. Mi treba da podržimo njih i sve druge ustanove sada kada kultura ide niže nego ikada.

Ako se setimo da se veliki deo događaja okrenutih razvoju tehnološke i preduzetničke zajednice održava baš na ovakvim lokacijama, poput Doma omladine Beograda, KC Grada, Mikser Housa, UK Parobrod i Vuk i mnogim drugim, koje opstaju najviše zahvaljujući entuzijazmu i preduzetničkom duhu tima iza njih.

Zoja Kukić

Objavio/la članak.

utorak, 7. April, 2015.

IT Industrija

🔥 Najčitanije