Social Impact Award konkurs otvoren još 10 dana - Glasajte za svog favorita

Glasanje za najbolji studentski projekat društvenog preduzetništa u toku. Nagrade 3.000€, međunarodne konferencije, inkubacija u Impact Hubu i mentorski program.

Tanja Mladenović
14/05/2015

Konkurs za nagradu za društveno preduzetništvo Social Impact Award, koji smo i ranije najavili, nakon izabranih finalista ušao je u svoju sledeću fazu. Do 24. maja, svi zainteresovani mogu da glasaju za najbolje projekte.

Učesnici su prošli kroz 33 radionice o društvenom preduzetništvu i na osnovu žirija u uži izbor je prošlo deset timova, a nagrade su 3.000€ za realizovanje ideje, dve internacionalne konferencije i tri meseca inkubacije u Impact Hub Beogradu i mentorski program koji obezbeđuju Coca Cola i Erste banka. Pobednik glasanja dobija jednu od tri Social Impact Award nagrade, a druge dve dodeljuje žiri.

Takmičenje Social Impact Award se prvi put organizuje u Srbiji, posvećen je studentima i ima za cilj podizanje svesti o društvenom preduzetništvu, nudeći edukativni program koji pretvara običnu ideju u biznis.

Projekti se bave različitim temama iz oblasti zdravstva, ekologije i obrazovanja:

Centar za kreativno razmišljanje Kliker – podučavanje dece osnovama programiranja na interaktivan način

Eko – gajbice rešavaju globalni problem nestajanja pčela koje su odgovorne za trećinu hrane koja se konzumira

Eko – mama se trudi da reši problem nezaposlenosti mladih majki

Klikni i zakaži se trudi da reorganizuje postojeći nefunkcionalni sistem zakazivanja pregleda u medicinskim ustanovama.

Mladi za stare – starim osobama biciklama dopremaju lekove, namirnice i sl.

Priprema za takmičenja – Obrazovna veb platforma koja bi se bavila pripremom talentovanih učenika za takmičenja

Fun Track – je rekreativni studio za gojaznu decu i adolescente

Silk touch povezuje društveno preduzetništvo, inkluziju i zaštitu životne sredine

Školski pratilac omogućuje deci bezbedno okruženje van roditeljskog doma

Kindermusik – program časova muzike za decu od rođenja do polaska u školu.

Glasanje se vrši na sajtu Social Impact Award na kome možete naći i više informacija o pojedinačnim projektima.

Pobednici će biti odabrani na osnovu sabiranja glasova zajednice i žirija, a nagrade za tri najbolja projekta će biti dodeljene na svečanoj ceremoniji 28. maja.

Tanja Mladenović

Objavio/la članak.

četvrtak, 14. Maj, 2015.

IT Industrija

🔥 Najčitanije