IT Industrija

🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
Nasilje je prisutno na protestima širom Srbije, a poseban vid tog nasilja ogleda se u oduzimanju telefona i brisanju snimaka i fotografija na kojima su zabeležene sporne situacije.
„Ulazim u štek u kojem se nešto dešava, kako su mi građani rekli. Držim mobilni telefon ispred sebi i ne vidim nikoga. U jednom trenutku mi ruka zgrabi telefoni i pojavljuju se trojica nabildovanih likova. Rekli su da ne mogu da snimama. Jedan je stao ispred mene, drugi je gledao telefon. Vratili su mi telefon i rekli da moram da idem”, ispričao je Vuk Cvijić, novinar NIN-a za KRIK.
To što se Vuku desilo naziva se ugrožavanje digitalnih prava i nije ni prvi, ni jedini put da se to dešava na ovim protestima, ali i u drugim situacijama u kojima građani snime krišenje prava i zakona. Ukoliko vam se slično desilio na ovim protestima, SHARE CERT za poziva da im se obratite.
Potrebno je da im na mejl [email protected] pošaljete:
SHARE Fondacija je 2017. godine osnovala SHARE CERT kao poseban centar za prevenciju bezbednosnih rizika u informaciono-komunikacionim sistemima, koji prati i analizira pretnje po bezbednost u infrastrukturi onlajn medija i civilnog sektora u Srbiji.
Pročitaj i:
Odbrana Beograda — snimak od pre 100 godina restauriran pomoću AI alata
Nemojte da nam dajete saopštenja, otvorite podatke o epidemiji
Ukoliko ste doživeli druge oblike nasilja, možete se javiti brojnim advokatskim kancelarijama, koje pružaju besplatnu pravnu pomoć.
Objavio/la članak.
ponedeljak, 13. Jul, 2020.