Prvi hakaton posvećen klimatskim promenama — Climathon 2017 u Startit Centru Novi Sad

Hakaton će početi 27. oktobra u novosadskom Startit Centru u 17č, i trajaće 24 časa.

Miloš Aleksić
29/09/2017

Climathon je globalni 24-časovni hakaton čija tema su promene u klimatskim uslovima u sredinama koje čovek naseljava i na koje ima najveći uticaj. Tema prvog novosadskog Climathona jesu toplotna ostrva (eng. heat islands) — povećanje temperature u gradu i razlike između temperatura u različitim delovima grada, koje su uslovljene smanjenim brojem zelenih površina, povećanjem površina pod betonom, kao i zbog gradskog transporta. Ovakve pojave su sve češće u gradovima širom sveta, tako i u Novom Sadu.

Cilj Climathona jeste da na jednom mestu okupi Novosađane i Novosađanke koji se prepoznaju kao inovatori, profesionalci u oblasti zaštite životne sredine i urbanistike, studenti, entuzijasti za poboljšanje uslova života. Za ovaj problem hakatonci/ke će imati 24 časa da osmisle idejno rešenje i da svoju ideju nakon radnog dana predstave žiriju.

Prijava

Prijave su otvorene od 29. septembra do 15. oktobra, a svi zainteresovani sa idejom i voljom da rešavaju probleme vezane za klimatske promene u gradu Novom Sadu, mogu da se prijave na sledeći način:

  1. Kada pristupite sajtu kliknite na Participant register. Popunite svoje podatke, potvrdite aktivacioni kod u mejlu, a zatim nastavite sa prijavom. Biće vam ponuđeno da birate između tri opcije, odaberite treću — Climathon i popunite prijavni formular.
  2. Pored ove forme bitno je  da popunite i ovaj Google formular, kako bi naš lokalni tim imao sve potrebne podatke i mogao da vas kontaktira.

Za sve dodatne informacije pišite na mejl: [email protected].

Miloš Aleksić

Objavio/la članak.

petak, 29. Septembar, 2017.

IT Industrija

🔥 Najčitanije

Miša Bracić

utorak, 10. Oktobar, 2017.

Izgleda da nisam dobro adresirao link na čanak https://svejefizika.wordpress.com/2014/05/23/efekat-urbanog-toplotnog-ostrva/

Miša Bracić

utorak, 10. Oktobar, 2017.

Raduje me ova akcija... Kao profesor fizike sam svojim đacima, preko svog bloga približavao problematiku klimatskih promena. Treba delovati na mlade, oni nisu opterećeni raznoraznim predispozicijama kao starijii, već formirani ljudi, i upravo zbog toga su spremni da prihvate pozitivne stavove o tome kako delovati protiv klimatskih promena. Evo članka kojeg sam objavio još maja 2014.://svejefizika.wordpress.com/2014/05/23/efekat-urbanog-toplotnog-ostrva/