IT Industrija
🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
U ekskluzivnoj izjavi za Startit Vladimir Nikolić, jedan od osnivača Limunda, nam je potvrdio da je najveći srpski servis za e-trgovinu konačno profitabilan, nakon 7 godina rada i više od milion evra investicija. Limundo je aukcijiska platforma slična eBayu koji su 2005. pokrenuli braća Vladimir i Nenad Nikolić. U pitanju je bio pionirski poduhvat ako
U ekskluzivnoj izjavi za Startit Vladimir Nikolić, jedan od osnivača Limunda, nam je potvrdio da je najveći srpski servis za e-trgovinu konačno profitabilan, nakon 7 godina rada i više od milion evra investicija.
Limundo je aukcijiska platforma slična eBayu koji su 2005. pokrenuli braća Vladimir i Nenad Nikolić. U pitanju je bio pionirski poduhvat ako posmatramo stanje regulative i tržišta elektronske trgovine u Srbiji uopšte.
Od samog početka vizija osnivača je bila dugoročno građenje vodeće kompanije u ovoj oblasti, koja je bila prepoznata i dobijanjem značajnog ulaganja u iznosu od 1.1 miliona evra od niza evropskih anđela investitora.
Nikolići i njihov stalno rastući tim su uspeli da ostvare svoj cilj — Limundo je narastao do pozicije najveće platforme za elektronsku trgovinu u Srbiji.
Limundo i Kupindo, sestrinska platforma za prodaju sa 600.000 predmeta u ponudi, zajedno imaju blizu 300.000 korisnika koji ostvare 200.000 uspešnih prodaja na mesečnom nivou, pri čemu se ostvaruje rast od 10% na mesečnom nivou.
Put do profitabilnosti jeste bio dug, ali za za velike e-commerce kompanije to nije neuobičajeno. Primera radi, Amazonu je trebalo osam godina. U Limundu su se držali svoje vizije koja je podrazumevala da kvalitet proizvoda, tima, usluge i podrške korisnicima budu na najvišem nivou.
U skladu sa ovim je za kompaniju od osnivanja pa do polovine prošle godine prioritet bio reinvestiranje i rad na razvoju svih aspekata biznisa. Jedno od najvećih ulaganja kompanije je bilo pokretanje i promocija Limunda 2010., koja su se tek prošle godine značajnije odrazila na promet kompanije.
Očekivanja rasta koji se nije ostvarivao zajedno sa planiranim fiksnim troškovima koje je onda bilo teško ispratiti su bili jedni od najvećih izazova Limundo timu, i jedna od najvećih pouka koje navodi — budite razumni i umereni sa troškovima vašeg startapa.
Polovina 2011. je bila i prelomna za Limundo budući da je reinvestiranje i razvoj polako dolaze u balans sa potrebom da se dosegne profitabilnost, koja je i ostvarena pre par nedelja. Vladimir navodi i da su investitori Limunda pokazali izvanredno razumevanje i podršku timu, držeći se cilja dugoročnog rasta po cenu odložene profitabilnosti.
U praksi, dostizanje profitabilnosti znači da se u kompaniji ‘lakše diše’ i da je tim dobio novi elan za dalji razvoj.
Dobro smo se postavili u 2012 i zbog profitabilnosti sada imamo veću fleksibilnost za dalji razvoj, od koga ne odustajemo.
Ideja nam je da fokus bude u nuđenju novih mogućnost e-trgovine u Srbiji, u sklopu Limunda.
Ova vest je svakako sjajna ne samo za Limundo nego i ze colokupnu startap zajednicu. Opravdanost najveće poznate investicije u jedan srpski startap je sjajan signal za strane investitore, dok je i sam Limundo imao nemalu ulogu u podršku razvoja lokalnog startap ekosistema čineći održavanje Startap radionica mogućim. Upravo je na jednom od ovih događaja ostvarena i investicija Elevena u VetCloud, pružajući tako mogućnost jednom novom, mladom startapu da se razvije.
Čestitamo Vladimiru, Nenadu i celom Limundo timu na postizanju ovog važnog cilja, a na Startitu ćemo vas i dalje obaveštavati o daljem razvoju ove kompanije.
Otvorenost: Limundo je sponzor Startap radionica koje organizuje SEE ICT, koji vodi Startit
Objavio/la članak.
petak, 21. Decembar, 2012.
Luka
ponedeljak, 21. Avgust, 2017.
Limundo je definitivno najbolji sajt ovog tipa kod nas. Svaka čast na dosadašnjim uspesima i želim im da još dugo traju.
mrki
sreda, 25. Decembar, 2013.
milion evra i sedam godina . da li to znači da su došli na nulu ili da su im prihodi koji dinar više od iste? šta bi rekla ekipa iz kupujem prodajem? koliko im je trebalo da postanu profitabilni i sa koliko miliona investicije?
MIRA
subota, 22. Decembar, 2012.
Marija, Limundo naplacuje Provizija za postavljanje aukcije 10 din – 99 din → besplatno 100 din – 499 din -› 6 din 500 din – 999 din -› 12 din 1.000 din – 3.999 din -› 25 din 4.000 din – 9.999 din -› 50 din preko 9.999 din -› 120 din Cene se odnose na jednu aukciju i jedno pokretanje. Provizija za postavljanje aukcije se automatski naplaćuje pri postavljanju aukcije na Limundo.com Nakon uspešno završene aukcije, naplaćuje se provizija. Provizija zavisi od krajnje cene: do 2.000 din -› 4% 2.000 – 20.000 din -› 80 din + 3% na sumu preko 2.000 din 20.000 – 100.000 din -› 620 din + 2% na sumu preko 20.000 din 100.000 din -› 1.220 din + 1% na sumu preko 100.000 din. Imaš dodatne opcije za aukciju kao deblja slova, blinkanje aukcije i sl to ide od 40 do 300 dinara Placaš preko njih pa ti uzmu proviziju...
Milan
subota, 22. Decembar, 2012.
@Marija. Zarada se ostvaruje preko provizije koja se naplaćuje prodavcu prilikom svake prodaje. Pored ovoga, naplaćuje se postavljanje aukcija čija početna cena prelazi 99 dinara kao i posebne usluge u vidu dodataka, kao što su dodatne slike predmeta, naglašavanje aukcije itd. Kakav sam PR odradio, ijaooo :)
Dejan
subota, 22. Decembar, 2012.
Svaka cast samo jos da moderatori malo bolje nauce srpski posto zaista sitnice kvare ovaj domen.
Bojan
petak, 21. Decembar, 2012.
Svaka im čast. U ovom slučaju je potvrdjena narodna izreka: ko čeka dočeka. P.S. Permalink vam je ekstra: "i-preko-milion-miliona-evra-investicija" :D
Damir
petak, 21. Decembar, 2012.
Svaka cast!
Marija
petak, 21. Decembar, 2012.
Čestitke i od mene! Da li neko može da mi pojasni na koji način Limundo ostvaruje zaradu, ako niti kupac, a ni prodavac ne plaćaju ništa sajtu, barem ja to ne vidim. Provizija kod kupona, plaćanja u Pošti???
Ivan Mojsilovic
petak, 21. Decembar, 2012.
Sjajna vest, verujem da je to bio dug i naporan put! Sve cestitke!