Emocionalna inteligencija i zbog čega samo IQ nije dovoljan za uspeh — predavanje u Startit Centru Inđija

Predavanje će se održati u četvrtak, 15. marta u 18 časova.

Tatjana Milošević
08/03/2018

Zašto za uspeh u poslu i životu nije dovoljni visok IQ i dobro obrazovanje? Nisu jer im nedostaje jedan ključan sastojak, a to je emocionalna inteligencija.

Koliko ste puta sreli briljantne ljude, naročito u poslovnom okruženju, koji su i sebi i drugima napravili problem zato što nisu umeli da kontrolišu svoje emocije i svoje ponašanje, zato što nisu umeli da se povežu sa drugim ljudima, zato što nisu bili svesni svojih mana, svog ponašanja i utiska koji ostavljaju na druge ljude?

Nije dovoljno da smo „samo“ bistri i da završimo dobre škole. Nije dovoljno jer ne živimo u vakuumu, već sa drugim ljudima, a da bismo imali dobre odnose sa ljudima, moramo imati i dobar odnos sa sobom samima.

Tu leži značaj emocionalne inteligencije.

Na predavanju „Emocionalna inteligencija — zbog čega samo IQ nije dovoljan za uspeh“ biće obuhvaćene teme:

Predavač

Dejan Živković je dipl. psiholog, HR menadžer i trener sa decenijskim iskustvom u držanju edukacija. Dejan je do sada održao više od 500 treninga za više od 5.000 učesnika u kompanijama kao što su Mercator i Generali Osiguranje Srbija. Treninzi koje drži su iz oblasti veština komunikacije, upravljanja stresom i vremenom, veština rukovođenja, emocionalne inteligencije, postavljanja ciljeva i sl. Autor je knjige iz oblasti popularne psihologije pod nazivom, „Put ka sebi — kako da postanete sve što možete postati“.

Prijava

Događaj je zakazan za 15. mart u 18 časova, u Startit Centru Inđija, Vojvode Stepe 2. Prisustvo je besplatno, ali je prijava obavezna i možete je popuniti ovde.

Tatjana Milošević

Objavio/la članak.

četvrtak, 8. Mart, 2018.

IT Industrija

🔥 Najčitanije