IT Industrija

🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
Krajem oktobra održava se drugi po redu C++ meetup u Startit Centru. Pričaće se o utiscima sa najveće konferencije u ovoj oblasti, kao i idejama za naredne meetupe.
Pre manje od mesec dana se u Sijetlu održala najveća godišnja C++ konferencija CppCon 2016.
Priliku da bude deo najbolje konferencije iz ove oblasti imala je i ekipa iz Srbije – što u svojstvu učesnika, što u svojstvu predavača. U skladu sa tim, tema drugog C++ meetup-a biće utisci sa ove konferencije.
Na meetupu će pričati o utiscima sa konferencije. Ako želite da čujete koga su videli, koja predavanja su bila najbolja, koji su najnoviji trendovi u C++ svetu i kako uopšte izgleda biti tamo – onda se vidimo 25. oktobra u Startit Centru.
Miodrag Milanović (softver arhitekta @ Levi9). Miodrag se profesionalno bavi programiranjem od 2000-te godine i radio je u raznim jezicima, ali C++ mu je omiljeni.
Od 2006-te radi na MAME projektu (emulator arkadnih mašina i računara), a od 2012-te je i koordinator tog projekta. Na CppCon-u učestvovao je kao predavač na temu “The MAME Story – From C to Modern C++“.
Na samoj konfereciji imao je prilike da razmeni iskustva sa mnogim učesnicima i predavačima, a to sada želi da podeli i sa domaćom zajednicom.
Pored Miodraga, na meetupu će govoriti i Goran Lukić, softverski inženjer u Microsoftovom razvojnom centru u Beogradu.
Predavanja će trajati kratko, kako bi ostalo što više vremena za pitanja i panel diskusiju između prisutnih. Cilj je razmena mišljenja i nalaženje tema za sledeće meetupe.
Meetup će se održati 25.10. u beogradskom Startit Centru. Početak je zakazan za 18 časova, a svoje prisustvo možete potvrditi ovde.
Objavio/la članak.
utorak, 18. Oktobar, 2016.