IT Industrija
🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
MikroElektronika nas je ovih dana obradovala vešću da su u saradnji sa britanskom sofverskom kompanijom DSP Robotics pokrenuli KickStarter kampanju podrške novom proizvodu Flow Paw, koji je u potpunosti razvijen i proizveden u Srbiji. Samo nekoliko sati nakon početka kampanje FlowPaw je proglašen za “KickStarter Staff Pick”. Radi se o elektronskoj ploči koja olakšava savladavanje
MikroElektronika nas je ovih dana obradovala vešću da su u saradnji sa britanskom sofverskom kompanijom DSP Robotics pokrenuli KickStarter kampanju podrške novom proizvodu Flow Paw, koji je u potpunosti razvijen i proizveden u Srbiji.
Samo nekoliko sati nakon početka kampanje FlowPaw je proglašen za “KickStarter Staff Pick”.
Radi se o elektronskoj ploči koja olakšava savladavanje kodiranja na jednostavan i zabavan način, te je pre svega namenjen deci koja često nemaju strpljenja za klasično programiranje. Kako pakovanje ima svakojake dodatke poput LED lampica, senzora, i različitih inputa, šapicom mogu da se pozabave i stariji koji žele da kreiraju gedžete, gizmove ili robote.
Flow Paw koristi novu verziju nagrađivanog grafičkog programskog jezika FlowStone, FlowStone STEM, koji omogućava gotovo intuitivno, real-time programiranje.
Upravljanje šapicom momentalno se prikazuje na monitoru, a kombinovanje grafičkog i tekstualnog načina programiranja omogućava korisnicima da sami tempiraju vreme za koje mogu da savladaju određene nivoe.
Uz osnovnu ploču postoji još deset nastavaka koji se mogu dodavati i oduzimati u zavisnosti od onoga što želite postići, a još deset je u najavi po završetku kampanje. Među postojećim su, između ostalih, senzor za boje, bluetooth, GPS, džojstik i RFID.
Za bolju ilustraciju onoga što možete da postignete koristeći šapicu i nastavke, rećićemo da možete pustiti svoju omiljenu muziku bez potrage po muzičkom browseru koji koristite. SpeakUp registruje izgovoreni naziv pesme, a potom preko putanje koju mu odredite analizira informaciju i pretraži određenu bazu i ID pesme, a potom je i pusti na vaše zadovoljstvo – naravno, nakon što vi programirate put do ovoga.
Proizvod je dizajniran, razvijen i proizveden u prostorijama MikroElektronike, a na pitanje zbog čega su odabrali baš ovu srpsku kompaniju, tim DSPRoboticsa je na KickStarter stranici napisao sledeće:
Ti ljudi su neverovatni. Možete im bukvalno dati ideju skiciranu na papirnoj salveti, i oni će vam vratiti gotov i upakovan proizvod spreman za tržište, za samo nekoliko meseci. Imaju vrhunski proizvodni pogon i niko im ne prednjači kad je u pitanju njihova pažnja za detalje.
MikroElektronika se pored devetnaestogodišnjeg iskustva, može pohvaliti brojnim uspešnim projektima, među kojima je i Wunderbar, koji je sredinom oktobra osvojio prvo mesto na Ciscovom IoT Innovation Grand Challenge takmišenju.
Wunderbar, iliti pametni senzori sakriveni u privlačnoj čokoladnoj tabli, omogućava programerima da rade na svojim aplikacijama gde god da se nalaze. Takođe, uz ovaj proizvod čak i oni bez iskustva sa hardverom mogu kreirati inovativne projekte. O Wunderbaru se pisalo u TechCrunchu, engadgetu, FastCompany i drugim vodećim medijima.
Objavio/la članak.
ponedeljak, 27. Oktobar, 2014.