IT Industrija
🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
Domaća kompanija Devana Technologies, jedan od uspešnih startapa iz naše zemlje, već neko vreme intenzivno sarađuje sa različitim studentskim organizacijama kroz njihove raznovrsne projekte osnaživanja i edukacije studenata, ali i promovisanja IT i preduzetništva među mladima. Stoga su se odlučili da saradnju podignu na viši nivo i tako su pokrenuli Student Hub u njihovoj staroj kancelariji
Domaća kompanija Devana Technologies, jedan od uspešnih startapa iz naše zemlje, već neko vreme intenzivno sarađuje sa različitim studentskim organizacijama kroz njihove raznovrsne projekte osnaživanja i edukacije studenata, ali i promovisanja IT i preduzetništva među mladima.
Stoga su se odlučili da saradnju podignu na viši nivo i tako su pokrenuli Student Hub u njihovoj staroj kancelariji na Novom Beogradu. Ideja je da se studentskim organizacijama obezbedi zajednički prostor u kome će moći da rade na razvoju svojih projekata, održavaju sastanke, međusobno sarađuju itd.
Malo više o tome nam je rekao Ivan Bjelajac, COO Devane i otkrio da je deo motiva i u samoj regruaticij kvalitetnih ljudi:
Kako bismo uspeli da ostvarimo ove lepe zamisli moramo da zapošljavamo ljude koji su još uvek željni znanja i koji žele da ulože krv, suze i znoj kako bi obavili posao na najbolji način.
U poslednje 2 godine, najveća pojačanja smo stekli upravo na osnovu saradnje sa studentima.
Svoje viđenje Student Huba i toga kako će on doprineti njihovom napretku sa nama je podelio Dušan Stojković, predstavnik studentske organizacije AIESEC:
Student Hub je sjajna prilika i resurs za našu organizaciju. Kroz rad sa drugim organizacijama, zajednički rad i usmeravanje, dobijamo priliku da značajno povećamo uticaj koji kao organizacija ostvarujemo.
A Zorana Mišković iz ESTIEMa se slaže sa Dušanom, ali dodaje i važnost povezivanja i edukacije koji dobijaju kroz ovaj hab:
Glavni benefit, koji Devana ovim putem pruža, je upravo mogućnost stalne komunikacije sa uspešnim ljudima iz prakse. Na taj način, sadašnji mladi preduzetnici,ambiciozni članovi organizacija, organizatori,studenti mogu da nauče mnogo više od onoga što je napisano u knjigama.
Jedine organizacije koje u ovom trenutku imaju pristup habu su AIESEC, BEST i ESTIEM sa kojima su potpisanja jednogodišnja partnerstva. Pored toga, u Devani planiraju da nastave da ulažu u studentske organizacije i kažu da će u budućnosti biti prilike da se saradnja podigne na još viši nivo.
Iako postoje kompanije koje već tradicionalno sarađuju sa studentskim organizacijama, to su još uvek uglavnom globalne i velike kompanije kao što su Coca Cola, Erste, Microsoft, P&G i sl. Činjenica da je Devana kroz svoje iskustvo procenila da je izvukla dosta vrednosti kroz rad sa ovim studentima možda bi mogla da motiviše i drugi koji do sada nisu prepoznavali njihov potencijal.
Kao neko ko je i sam bio član sutdentske organizacije, verujem da je posebna vrednost saradnje sa njima to što upravo vežete studente za sebe (i to one koji su najproaktivniji), ali i činjenica da je to uglavnom grupa volontera koji žele da rade, uče i rade projekte koji će zapravo generisati neku promenu, a koliko su posvećeni tome vidi se i evidentne promene i prilagođavanje kursa za svaki projekat.
Verujem da bi korporativnoj ekipi prijalo da vide one koji prodaju svoj projekat zato što veruju u njega, a ne zato da bi od toga zaradili svoju platu.
Takođe treba pomenuti i da je Microsoft Development Centar potpomogao opremanje Huba. Jedan od pokazatelja koliko u Devani cene rad sa studentima je i nedavno pokrenuta Devana otvorena biblioteka.
Objavio/la članak.
petak, 3. Oktobar, 2014.