IT Industrija
🔥 Najčitanije
🔥 Najčitanije
Tradicionalno i ove godine u periodu od 16. do 20. marta održava se CeBIT, najveći i najinternacionalniji svetski sajam računarstva u Hanoveru. O veličini događaja dovoljno govore brojke od 450.000 m² izlagačkog prostora i broj posetilaca koji dostiže 850.000. Ovo su ključne teme za ovu godinu istaknute od strane organizatora: Big Data & Cloud Dve buzz
Tradicionalno i ove godine u periodu od 16. do 20. marta održava se CeBIT, najveći i najinternacionalniji svetski sajam računarstva u Hanoveru. O veličini događaja dovoljno govore brojke od 450.000 m² izlagačkog prostora i broj posetilaca koji dostiže 850.000.
Ovo su ključne teme za ovu godinu istaknute od strane organizatora:
Big Data & Cloud
Dve buzz reči bez kojih se ovih dana ne može. Mogu se očekivati mnogobrojni izlagači iz ovih oblasti od obećavajućih startapa do velikih i poznatih kompanija.
Digitalna transformacija
Ovaj pojam se pominje uz sve promene vezane za primenu digitalne tehnologije u svim aspektima ljudskog društva. Posetioci će imati priliku da se upoznaju sa mogućnostima i posledicama koje su izazvane rapidnim promenama zbog kojih su između ostalih posrnuli i giganti poput Kodaka, Nokie itd.
Internet of Things
Ovo je definitivno tema koja će obeležiti 2015. ali i naredne godine, stoga je i ušla u ključne teme ovog sajma. Jedan od organizatora je naveo da oni koji očekuju samo pametne frižidere i vešmašine imaju još mnogo čemu da se iznenade.
Mobilne tehnologije
Prošlo je 8 godina od lansiranja prvog iPhonea, u međuvremenu je broj pametnih telefona prevazišao broj stanovnika na zemlji. Svakim danom raste broj dostupnih uređaja različitih proizvođača, na različitim operativnim sistemima. Korišćenje je sve lakše, ali izazovi konvencijalnih biznisa i IT odeljenja postaju sve kompleksniji.
Bezbednost
Uvek aktuelna tema koju jednostavno nije moguće zaobići.
Društveni mediji
Sve je više korisnika društvenih mreža, sam Facebook ima veći broj korisnika nego što Kina ima stanovnika Društveni mediji su najpoznatija forma word-of-mouth marketinga ali još uvek se mnoge kompanije ne usuđuju da ih primene, tako da su se ove godine organizatori odlučili da im posvete nešto veću pažnju.
Prethodnih godina su se na CeBITu posebno isticale inovacije u robotici, što se može očekivati i ove godine. Pored toga treba istaći da su se među predavačima i izlagačima pojavljivali osnivači kompanija kao što su Apple, Viber, Wikipedia itd. O tome malo više možete videti ovde.
Prva srpska softverska kompanija koja će samostalno nastupati na CeBITu je softverska kuća FSD zahvaljujući kojoj imamo priliku da podelimo ulaznice za ovaj događaj.
Prvih 10 ljudi koji napišu komentar dobijaju 3 jednodnevne ulaznice za CeBIT 2015. Požurite!
Objavio/la članak.
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Ljubo
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Komentar :D
AgroAgro
četvrtak, 19. Februar, 2015.
a za nas:(
Nemanja
četvrtak, 19. Februar, 2015.
kada registrujete karte, dobicete pravo da i sami podelite par kom, tako da iscimajte ove sto su vec dobili :)
Marko
četvrtak, 19. Februar, 2015.
karte :)
Stefan Vujović
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Prvih 10 komentara, dakle zaključno sa komentarom @dovla će dobiti svoje elektronske rezervacije putem maila u toku dana :)
IVAN
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Davaj sve!
Ivan
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Kartu
Marko T
četvrtak, 19. Februar, 2015.
karta :)
Adam Dimitrijevic
četvrtak, 19. Februar, 2015.
10ti?
Ivan
četvrtak, 19. Februar, 2015.
karte
dovla
četvrtak, 19. Februar, 2015.
1 karta :))
Danka
četvrtak, 19. Februar, 2015.
sedma :)
Damir
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Ko nema pare, daj 5 karata! :D
Goran
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Moze karta :)
marija
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Kolko prvih? :)
Goran
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Za malo XD
Momcilo
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Karte karte :)
Zorana Krstic
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Zelim kartu.
Jovana
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Pozdrav svima ;)
Ivan
četvrtak, 19. Februar, 2015.
Prvi!