Delivery Hero, kompanija koja je vlasnik servisa Glovo, napravila je internog AI agenta koji autonomno piše, testira i šalje produkcioni kod. Zove se Herogen, a kompanija tvrdi da na godišnjem nivou generiše obim koda ekvivalentan radu 130 senior inženjera.
Herogen je predstavljen krajem aprila, ali inženjeri u kompaniji koriste ga od februara. Za sada ga koristi 18% programera u firmi, a odgovoran je za 9% svih izmena koda.
Preko 100 izmena koda dnevno
Herogen autonomno mergeuje preko 100 izmena koda dnevno, sa stopom prihvatanja od 85%, što znači da ljudski revieweri odbace tek svaku sedmu izmenu. Kompanija procenjuje da im je oslobođeno oko 250.000 sati ručnog programiranja godišnje.
Timovi zadaju zadatke na prirodnom jeziku, a Herogen piše, testira i iterira kod pre nego što pošalje predlog. Prema kompaniji, najveći deo zadataka zahteva nula ili jednu ljudsku interakciju.
Council of agents
Ključni deo arhitekture je ono što Delivery Hero naziva council of agents, savet agenata. Više LLM modela različitih provajdera pregledaju kod iz različitih uglova pre nego što čovek uradi finalni review. Ideja je da se smanji šansa da slepa mrlja jednog modela prođe nezapaženo.
Bendžamin Man, tehnički direktor Delivery Heroja, kaže:
Ovo menja kako naši inženjeri provode dane, ali ih ne udaljava od zanata.
Rodrig Šefer, potpredsednik platforme, dodaje da inženjeri sada opisuju nameru umesto da se bore sa sintaksom, što im ostavlja prostor za kreativno istraživanje.
Cilj: petina sveg koda do kraja godine
Delivery Hero cilja da do kraja godine Herogen bude odgovoran za 20% svih izmena koda. Trenutnih 9% uz samo 18% korisnika među inženjerima znači da postoji prostor za rast kako se adoption širi.
Kompanija ovo pozicionira kao alat za evoluciju posla inženjera, sa strategijom da programere pretvori u softverske arhitekte.