Junior/Medior VoIP inženjer

Mi smo kreativan mladi tim koji radi na jedinstvenim namenskim rešenjima - managed i cloud servisima kojima nastoji da unapredi i olakša poslovanje korisnicima. Naša misija glasi "IT je rešen".→ https://www.netcast.rs/

Posedujemo profesionalni Data Centar sa kompletnom serverskom infrastrukturom, a princip nam je da koristimo isključivo najsavremeniju opremu, razvijamo optimalna sistemska rešenja i pružamo korisnicima kvalitetnu podršku.

U cilju formiranja VoIP tima raspisujemo konkurs za radno mesto:

Profil kandidata:

  • Formalno visoko obrazovanje tehničkog usmerenja veznog za oblast telekomunikacija, informacionih
    tehnologija i sl.
  • Poznavanje strukture i načina funkcionisanja VoIP mreže: Core + terminalne opreme, Media Gateway i
    Media Gateway Controler i pratećih protokola, načina funkcionisanja SIP Proxy i SBC (Session Border
    Controler) servera, Softswirch-a class 4/5, protokola: H.323, SIP/SDP, RTP/RTCP, ISUP, MGCP
  • Poznavanje strukture i načina funkcionisanja PSTN (Public Switched Telephone Network), fizičkog i
    logičkog povezivanja elemenata u mreži, sistema prenosa (STM, E1, ISDN), protokola (SS7)
  • Poznavanje koncepta IP Routing, Switching, OSI model, TCP/IP model
  • Rad na Unix/Linux i Windows operativnim sistemima na aplikativnom nivou
  • Dobro poznavanje engleskog jezika
  • Sklonost ka samostalnom i timskom radu, kreativnost i odgovornost
  • Dobre komunikacione veštine
  • Za radno mesto Junior VoIP inženjer radno iskustvo nije neophodno
  • Za radno mesto Medior VoIP inženjer potrebno radno iskustvo najmanje 3 godine
  • Iskustvo u radu sa VoIP sistemima može biti prednost

Opis posla:

  • Aktivnosti redovnog održavanja VoIP softswitch sistema
  • Analiza, lokalizacija i rešavanje smetnji u radu VoIP softswitch sistema
  • Realizacija radnih naloga za konfiguraciju VoIP softswitch elemenata i realizaciju servisa
  • Uključenja i isključenja VoIP softswitch kapaciteta, preusmeravanje (medjunarodnog, medjumesnog i
    mesnog) telefonskog saobraćaja i sl.
  • Nadzor i upravljanje VoIP softswitch sistema
  • Testiranje elemenata VoIP softswitch Sistema
  • Kontrolu obračuna i usaglašavanje interkonekcije, puštanje u rad novih servisa i održavanje postojećih
  • Rutiranje poziva i kreiranje cenovnika i izveštaja

Uslovi rada:

  • Rad u dinamičnom i mladom timu
  • Obuka na renomiranom VoIP rešenju
  • Mogućnost zaposlenja na neodredjeno vreme
  • Prilika i podrška za konstantno napredovanje i usavršavanje

Biće kontaktirani samo kandidati čije prijave dospeju u uži krug konkursa.

netcast

netcast tim

netcast

netcast

netcast

netcast

Ukoliko ste energični i mladog duha, želite da se bavite onim što volite, željni ste rada i dokazivanja, usavršavanja i napredovanja, kontaktirajte nas.

Prijavi se do 28/11/17

Lokacija — Beograd